Wewnątrz tajemniczego świata Mempool Ethereum

Blocknative uruchomił Mempool Explorer, aby pomóc zrozumieć dane Mempool.

Transakcje przechodzą przez mempool, zanim dotrą do łańcucha bloków Ethereum.

Mempool Explorer obiecuje zdemokratyzować dostęp do danych mempool

Korekta: ten artykuł wcześniej koncentrował się na blockchainie Bitcoina, ale eksplorator obejmuje tylko blockchain Ethereum. Artykuł został zaktualizowany, aby to uwzględnić.

Firma Blocknative, zajmująca się infrastrukturą The News Spy, uruchomiła wczoraj Blockchain Mempool Explorer , umożliwiając użytkownikom łatwiejszy dostęp do danych z mempool .

Ale co to jest mempool? To brama do blockchaina Ethereum i wielu innych. Zanim jakakolwiek transakcja zostanie zapisana w łańcuchu bloków, informacje najpierw trafiają do puli pamięci. Tam siedzi, prawie w czyśćcu, czekając, aż pobożny górnik wybierze go i wpisuje w blok – lub odrzuca na zawsze. Jednak sama natura tego świata pośredniego, który różni się dla każdego górnika, zawsze utrudniała analizę. Często jest wykorzystywana przez złych aktorów z doświadczeniem, aby zobaczyć rzeczy, których reszta z nas nie może.

Wypróbuj nasz żeton nagrody jako pierwszy.

„Nasza platforma przynajmniej przedstawia wschód słońca w Mrocznym Lesie. Predatory alfa nadal działają, ale teraz każdy może monitorować swoje działania ”- powiedział Decrypt Matt Cutler, dyrektor generalny i współzałożyciel Blocknative .

Głównym problemem jest to, że mempool Ethereum jest zbudowany na ruchomych piaskach oczekujących transakcji Ethereum. Ponieważ nie ma jednego centralnego źródła danych mempool – każdy górnik ma swoją własną wersję wydarzeń – trudno jest zebrać i wykorzystać te dane. To z kolei utrudnia wykonanie rzetelnej migawki wydarzeń i zaprezentowanie ich programistom.

„Z definicji jest to przed konsensusem. Ciągle się zmienia – dosłownie na poziomie poniżej sekundy ”- powiedział Cutler.

Jak działa Mempool Explorer

Mempool Explorer stara się nadać sens wstępnym osiągnięciom konsensusu danych znalezionych w mempool, czyniąc je dostępnymi i łatwymi do analizy.

W mempool zlecane są oczekujące transakcje, opłaty są traktowane priorytetowo, a nowe bloki są wysyłane do łańcucha bloków. Mempool Explorer sprawdza te dane i udostępnia je programistom. Korzystając z Mempool Explorer, użytkownicy mogą śledzić oczekujące transakcje, monitorować wymiany i udostępniać dane mempool innym. Innymi słowy, jest to specjalnie stworzone środowisko do przetwarzania danych, zanim trafią one do łańcucha bloków.

Mempool Explorer działa jako globalna sieć węzłów, z których wszystkie umożliwiają Eksploratorowi wykrywanie i zapisywanie danych w mempool w czasie rzeczywistym. Mempool Explorer może zarejestrować ponad 7 miliardów zdarzeń mempool Ethereum w ciągu zaledwie jednego miesiąca. To ponad 2000 zdarzeń na sekundę w trybie 24/7.

Jak dane Mempool walczą z wyprzedzeniem

Chociaż dane mempool są trudne do zdobycia, są bardzo przydatne do kilku różnych celów.

Jednym z jego głównych, choć podejrzanych zastosowań jest wyprzedzanie. Frontrunning to sposób podejmowania decyzji handlowych na podstawie wiedzy o przyszłych wydarzeniach, podobny do wykorzystywania informacji poufnych. A traderzy używają wyprzedzania, aby wyprzedzać ludzi na zdecentralizowanych giełdach, zwykle na blockchainie Ethereum.