Ostatnia korekta Bitcoin’a może być spowodowana przez handel detaliczny, Prezes Nexo spekuluje

Wycofywanie cen na rynkach hossy może mieć miejsce w ogólnym makroświeżym tle.

Cena Bitcoinu (BTC) znacznie spadła od 8 stycznia, łącznie spadając o ponad 10.000 dolarów w momencie publikacji. Inwestorzy detaliczni mogą być częścią uzasadnienia tego spadku, według prezesa Nexo Antoniego Trencheva.

„Korekta cen, którą obserwujemy, została spowodowana przez inwestorów detalicznych podążających za liderami instytucji, które stworzyły Bitcoin high“ – powiedział Cointelegraph 11 stycznia, dodając:

„Kiedy BTC przekroczyła 40 tys. dolarów, zarobki były na wysokim poziomie, co uruchomiło mniejszych inwestorów, którzy, co zrozumiałe, są bardziej skłonni do szybkiej sprzedaży. W ostatnich dniach nastąpił gwałtowny wzrost liczby transakcji sprzedaży – spadek cen BTC jest wynikiem nagromadzenia tych transakcji“.

Po tym jak w 2017 roku Bitcoin pobił swój rekordowy poziom blisko 20.000 dolarów, szybko się podwoił, osiągając do 8 stycznia prawie 42.000 dolarów za monetę. W kolejnych dniach, aktywa cyfrowe spadły o około 28%, do prawie 30.100 dolarów.

Zaliczki na poczet cen często pojawiają się wraz z wycofaniem, chociaż wycofanie nie musi oznaczać końca całego rynku makro hossy. Więc co sygnalizowałoby makro Bitcoin top?

Trenchev powiedział Coitelegraphowi 8 stycznia: „Jest kilka dostrzegalnych oznak, na które trzeba uważać“. „Regulacja, na przykład, ma potężny wpływ na rynek,“ zauważył Trenchev. „Działalność regulacyjna, która wydaje się zaostrzać zasady dotyczące kryptografii, może zniechęcać nowych nabywców.“

Amerykańskie organy regulacyjne zwiększyły swoje zaangażowanie w przestrzeni kryptońskiej w ciągu ostatnich kilku lat – potencjalnie jest to oznaka dojrzałego przemysłu. W ostatnim czasie w centrum uwagi znalazło się kilka działań prawnych, w tym propozycja rządu amerykańskiego mająca na celu śledzenie aktywów cyfrowych wycofanych z giełdy.

„Istnieje nawet możliwość, że nadmierne wycofanie się z giełdy może spowodować pewien poziom krachu, choć wątpię, by było to zbyt dużym problemem“ – powiedział Trenchev. Co roku od 2013 r. obserwujemy „kraksę“ na poziomie około 25 proc. wartości szczytowej wcześniej w tym samym roku, a jednak mamy tu do czynienia z BTC, które nigdy wcześniej nie osiągnęły takiej wysokości“, dodał. „Takie korekty są nieuniknionym aspektem zachowań rynkowych“, powiedział 8 stycznia, odnosząc się do mniejszej korekty, która miała miejsce tego dnia.

„Tak wiele robi się z zaangażowania instytucjonalnego, jeśli chodzi o ruch cen Bitcoinów, i słusznie – jednak aktywność detaliczna jest czymś, na co należy zwracać baczną uwagę w poszukiwaniu znaków, które rynek osiągnął szczyt“ – wyjaśnił Trenchev. „Wielu z nich wpadnie w panikę, weźmie swój zysk i odejdzie – co może mieć efekt domina na resztę rynku“.

W drugiej połowie 2020 roku Bitcoin przyciągnął uwagę gigantów głównego nurtu, takich jak MicroStrategy i MassMutual, co może sprawić, że ten byk będzie się różnił od poprzednich lat.